У комунальному закладі "Середня загальноосвітня школа № 18 - загальноосвітній заклад І-ІІІ ступенів" створено сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі учнів з інвалідністю, забезпечення їх безперешкодним доступом до всіх приміщень закладу освіти:  побудовано пандус,  виконано ремонт класних кімнат.

З метою забезпечення рівного  доступу до якісної освіти дітей з особливими потребами  на першому поверсіі обладнані їдальня, бібліотека, навчальні кабінети, туалети. Проведені роботи з утеплення приміщення школи, замінена покрівля.

Навчальні приміщення мають природне освітлення.  Стіни у навчальних кабінетах та класах світлих тонів; шкільні меблі – кольору натурального дерева; класні дошки - темно-зеленого або темно-коричньового кольору, стелі, двері, віконні рами – білі. Розташування шкільних меблів та навчального обладнання сприяє рівномірному освітленню приміщень. Декоративне озеленення не перешкоджає використанню денного світла. У осінньо-зимовий період рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення – люмінесцентних ламп. Повітряно–тепловий режим у закладі освіти підтримується у відповідності до санітарно-гігієнічних норм.

Вентиляційна система забезпечує сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря підтримується регулярними вологими прибираннями, а також усіма видами провітрювання (наскрізного, кутового, однобічного).

Меблювання навчальних приміщень відповідає віковим та морфофункціональним особливостям дітей.

Школа надає психолого-педагогічні послуги, як комплексну систему заходів з організації освітнього процесу. У школі працюють лікар, медсестра, практичний психолог і соціальний педагог.

Територія школи підтримується в належному санітарно-гігієнічному стані.